Pravidla na Mt. Brento

Aktualizace 9.7.2020:

V BASE busu je z důvodu COVID-19 situace vyžadována rouška – musíte ji mít alespoň s sebou, kvůli případné kontrole policií.

Na ploše nástupu do BASE busu vám zkontrolují landing kartu.

Na exitu je dobré se spojit s „ground control“ pomocí vysílačky která je umístěná ve skřínce (pozor – neodpojovat od nabíjení!) a nahlásit počet skokanů v nejbližších minutách.

Pokud přistanete mimo hlavní přistávací plochu, je dobré zavolat mobilem na číslo „Ground Control“ (+39 3482949214) že jste v pořádku. Tamtéž hlásit jakékoli průsery.


Aktualizace 26.2.2019:

Nově od 1.3.2019 bude od těch, kdo chtějí využít dopravu – přiblížení k exitu Monte Brento, vyžadována zpoplatněná registrace u nově založené asociace Italian BASE Association. Cena za roční landing kartu je 30 Euro a bude z ní kryta obnova lan nad exitem, opravy a údržba meteostanice, opravy a údržba web kamery, příspěvek místním záchranářům, a další náklady. Registraci je možné provést na webu Italian BASE Association a platbu je možné provést online například přes PayPal.

Na webu IBA je též aktualizace pravidel pro BASE jumpery na exitech v údolí Sarca.

Uvidíme co nové opatření přinese, ale mám od něj velká očekávání ohledně zlepšení podmínek pro skokany.


Aktualizace 3.5.2018:

Pro informaci těm kteří jedou na Brentu: první bus jede ráno v 5 hodin, ale už cca od 4:30 se tam hromadí lidi a minulý víkend jsme měli celkem problém dostat místo když jsme přijeli ve 4:45. Normálně jezdí 3 auta, výjimečně ještě LandRover. Minulý týden jedno ráno (už po našem odjezdu) čekalo na parkovišti 60 (!!!) lidí, asi i kvůli ruskému BASE kurzu který dorazil ve středu a Španělskému BASE kurzu který dorazil v úterý. Existuje tam systém, který se využívá jen ráno – na zemi vzadu u kontejnerů jsou dva kruhy označené „1“ a „2“, do každého smí přijít max. 10 stashbagů a člověk si tím rezervuje místo v buse. Pokud jsou oba zaplněné, někdo vytvoří další místo kde se dávají stashbagy, a čtvrté místo pro landrover může pojmout max 6 lidí. Bus pak jede až nahoru ale ne až k chatě – končí v té poslední ostré zatáčce v lese, kde se napojuje cesta ze San Giovanni, cca 650m od chaty. Cena nahoru je 12 Euro.


Recently at Brento we have seen an increase in potentially dangerous situations which were only resolved safely by luck.

One of the primary concerns are jumpers using Monosuits („one piece“ tracking suits) who are continually opening low over the main landing area.

The safety of the local residents, emergency rescuers and the general public is our first priority and we must address situations which could potentially put them at risk.

After consultation between BASE jumping experts, local inhabitants and the bus drivers we have decided to put in place some new rules to help reduce the risk of incidents:

1. For Monosuit jumps it is forbidden to open you parachute past the hill (see the photo) below an altitude that does not guarantee 30 seconds under canopy.

2. Everyone who is jumping in the Brento Valley for the first time or is using a wingsuit, monosuit or tracksuit for the first time MUST be accompanied by a recognised coach or by their mentor.

Anyone who does not respect the above rules will not be allowed to use the bus shuttle service and the same will apply to anyone whose behaviour endangers themselves, others or access to the site.

We trust that the BASE jumping community will cooperate in our efforts to safe guard a unique site, working to create a culture of safety and respect that will be to everyones benefit.

From:
Brento locals
Brento BASE Transfer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..